Sadece şahin gözler görsel içerisine saklanmış arabayı 8 saniyede tespit edebilir!

Zekâ testlerinin bir çeşidi olan optik illüzyonlar bazen çok yanıltıcı olabilir. Keskin görüşe sahip kişileri dahi çoğu zaman zorlayarak yanıltabilir. Uzmanlara göre yapılan araştırmalar gözleri keskinliğinin bu tarz testler ile eğitilebileceğini ortaya çıkardı.

Optik illüzyonlu zekâ testleri bir görsel içerisine genellikle görselle oldukça uyumlu bir parçayı saklayarak okuyucudan verilen süre içerisinde onu bulması istenir. Sizin için hazırladığımız bu optik illüzyonda görsel içerisine çizgi film karakteri olan Şimşek McQueen arabası gizlenmiş.

Hazırsanız optik illüzyon mücadelesi başlasın!

GÖRÜŞÜNÜZÜ TEST EDİN: GÖRSEL ARASINA GİZLENMİŞ ARABAYI 8 SANİYEDE BULUN!Görsel, basit ama karmaşık bir görüntüye sahip. Görseli biraz yakından incelediğimizde bir yere saklanmış olan Şimşek McQueen arabası olduğunu fark ettik. Arabayı bulmak için yakında bakın ve tüm dikkatinizi toplamaya çalışın. Sizden istediğimiz de 8 saniye içerisinde görselde gizlenen arabayı bulmanız.

Hazırsanız süre başlıyor…

MÜCADELE BAŞLADI

Evet, süre başladı. Görselde yer alan arabayı sadece şahin gözü kadar keskin bakışlara sahip kişiler bulabiliyor. Görüşüne ve gözlem becerisine güvenenlerin kendini kanıtlama zamanı!

Süre akıyor. Sakin olun ve derin bir nefes alarak görsele odaklanın. Görselde gizlenen arabayı bulanlar derin bir nefes alırken, bulamayanlar ise süre azaldıkça ufaktan strese girebilir. Unutmayın ki stres sizi daha çok yanıltacak ve görmeniz gereken arabayı görse bile fark etmenizi engelleyecektir.

3

2

1…

VE SÜRE BİTTİ

Ve süre bitti. Bugünkü zeka testi optik illüzyon görselimizde bir arabayı aradık. Arabanın yerini bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Şahin gözlerinizden asla bir şey kaçmıyor! Sizin için daha zor testler bulmaya çalışacağız çünkü artık sizi bunlar kesmiyor.

Arabanın yerini bulamayan okuyucularımız ise hiç morallerini bozmasına gerek yok. Dilerseniz süreyi tekrar baştan başlatın ve kendinizi tekrar test edin ya da aşağıya arabanın gizlendiği yerin görselini bırakacağız ona bakarak doğru cevabı bulabilirsiniz.

İşte Şimşek McQueen arabasının yeri;Peki, sizin arabayı bulmanız kaç saniye sürdü? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x