New York Valisi Seks Terapisti Ruth Westheimer’ı Yalnızlık Elçisi Olarak Atadı

New York valisi Kathy Hochul, şehirde yaşayan bekarlar için ünlü talk show sunucusu ve seks terapisti Dr. Ruth Ruth Westheimer’ı yalnızlık elçisi olarak atadı.

Ünlü seks terapisti Dr. Ruth Westheimer, 80’li ve 90’lı yıllarda seks terapisti ve talk show sunucusu olarak parlayan bir yıldızıydı. Westheimer, yeni görevi ile bir ilke imza attı.

New York’un valisi Kathy Hochul, Westheimer’ı şehrin ‘fahri yalnızlık elçisi’ olarak atadığını duyurdu. Bu görevi gönüllü olarak kabul eden Westheimer, yalnızlıkla mücadele konusunda New Yorklulara yardımcı olacak.

Westheimer, yeni görevi ile New York’ta yaşayan yalnızların kendilerini daha az yalnız hissetmesine yardımcı olmak için gece gündüz çalışacağına söz verdi.

Westheimer, her bir New Yorklu için giderek büyüyen ve adeta bir hayalet gibi etrafımızı saran ‘sosyal izolasyon’ sorununa karşı elinden geleni yapacağını söyledi.

Westheimer gönüllü olarak yapacağı bu görev için “Şükürler olsun! Dün öğleden sonra vali Hochul ile telefonda görüştüm. Beni arayarak ülkedeki ilk yalnızlık elçisi olarak görev yapmamı istedi. Büyük onur duydum ve valiye New Yorkluların kendilerini daha az yalnız hissetmesine yardım etmek için gece gündüz çalışacağıma söz verdim.” dedi.

95 yaşında olan Westheimer, bu görev ile ülkenin ilk yalnızlık elçisi olacak.

Bu yeni göreviyle Westheimer, yalnızlıkla mücadelede ön saflarda yer alacak ve New Yorkluların bu zorlu süreci en az hasarla atlatmalarına yardımcı olacak. Kendisine bu yeni görevinde başarılar diliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x