Bankaya Yatar Yatmaz Kiradan Yüzde 20 Kesilecek Mi?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında kira gelirleri için yüzde 20 stopaj kesintisi yapılacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi.

CNN Türk’te canlı yayında konuşan Yılmaz, vergi paketi hakkındaki tartışmalara değindi.

KİRA GELİRLERİNE YÜZDE 20 STOPAJ KESİNTİSİ GELECEK Mİ?

Kira gelirleri için yüzde 20 stopaj kesintisi yapılacağı iddiaları hakkında ise Yılmaz, “Mevcut çalışmalarımızda böyle bir düzenleme bulunmamaktadır. Zaten 500 liranın üzerindeki kiraların bankalar aracılığıyla ödenmesini öngören bir sistemimiz mevcut. Bunun dışında, şu anda böyle bir konu gündemimizde yer almıyor” dedi.

Yılmaz, “Maliye ve Çalışma Bakanlıkları, sürekli teknik çalışmalar yapar. Gündemdeki tartışmalara göre değerlendirmeler yapar ve farklı seçenekler sunarlar. Bu çalışmalar, etki analizleri tamamlanmadan ve siyasi kararlara dönüşmeden sadece hazırlık aşamasında kalır. Bu nedenle, bu aşamadaki çalışmalar üzerinden spekülasyon yapmak ve hükümetin resmi bir teklif sunduğu izlenimini yaratmak kesinlikle doğru değildir” ifadelerini kullandı.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI NE KADAR OLACAK?

Yılmaz, yurt dışı çıkış harcıyla ilgili henüz kesin bir rakam belirlenmediğini, çalışmaların devam ettiğini belirterek, bu konuda toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınacağını ve makul gerekçelere dayalı istisnaların olabileceğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x