Vietnam’da apartmanda yangın: 30 kişi hayatını kaybetti

Vietnam’ın başkenti Hanoi’da bir apartmanda çıkan yangında aralarında çocukların da olduğu en az 30 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yerel basına yansıyan haberlerde, dokuz katlı binada yaklaşık 150 kişinin yaşadığı bilgisi verildi.

Reuters’ın Vietnam Haber Ajansı’ndan (VNA) aktardığına göre, yangın gece saatlerine başladı ve ancak yerel saatle sabaha karşı 2.00 sıralarında kontrol altına alınabildi. Reuters’ın ulaştığı Hanoi polisi, hayatını kaybeden kişilerin sayısının henüz netleşmediğini söylerken devlet yayın organı Dan Tri ve Saigon Giai Phong, Hanoi polisine dayandırdıkları haberlerinde, yangın sebebiyle 30 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı.

POLİS, SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yangın söndürme çalışmalarından yansıyan görüntülerde itfaiye personelinin gece saatlerinde hortum ve merdiven yardımıyla yangına müdahale etmeye çalıştığı, bu esnada apartmandan siyah bir dumanın yükseldiği görülüyordu. Polis, yangının çıkış sebebinin tespit edilebilmesi için olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yangından camdan atlayarak kaçmaya çalışırken yaralanan çok sayıda kişi bölgedeki hastanelere sevk edildi. Olay yerini ziyaret eden Başbakan Pham Minh Chinh, küçük ölçekli apartmanlarda ve nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yangına karşı gerekli önlem ve düzenlemelerin tamamlanması gerektiğini kaydetti. Yangınla ilgili yapılan ilk açıklamada, 12 kişinin hayatını kaybettiği, 54 kişinin yaralandığı bildirilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x