‘İK liderlerinin rolü büyüyor’

Değişime ayak uydurarak geleceğe hazırlanan birçok şirket, dönüşüme liderlik edecek tecrübeli ve yetkin insan kaynakları yöneticilerinin peşinde. DataExpert Yönetici Ortağı Yasin Altunkaya, iş dünyasının en prestijli buluşmaları arasında gösterilen CHRO Summit 2024 öncesi sektörü değerlendirdi.

Altunkaya, “Teknoloji baş döndürücü bir hızla yol alıyor. Dijitalleşme bunun en önemli parçası. Şirketler, rekabet güçlerini korumak ve büyümelerini sürdürülebilir hale getirmek için dijital dönüşüme ayak uydurmalı. Uygulamada dijitalleşme süreçleri ile insan kaynağı yönetimi birçok noktada kesişiyor” dedi.

Yetenekli ve tecrübeli liderlere sahip olmayan şirketlerin dijital dönüşüm ve insan kaynağı yönetim süreçlerini yönetirken farklı sorunların ortaya çıktığına değinen Altunkaya şunları söyledi:

“İş dünyasında insan kaynakları yöneticilerinde aranan nitelikler değişiyor. Özellikle pandemi sonrası yaşanan bu belirgin değişimle yöneticilerin sorumluluk alanları genişliyor ve dönüşüyor. İnsan kaynakları liderleri artan sorumluluklarıyla artık şirketlerin strateji koltuğunda yer alıyorlar. Örneğin çalışanların içerideki dijitalleşme sürecine ve yeni teknolojilere hızlı adapte olmaları ve bu teknolojileri etkin şekilde kullanabilmeleri önemli. Şirketlerin dönüşüm yolculuğunun en önemli unsurlarından biri insan kaynakları liderleri.”

CHRO Summit 16 Ekim’de

Her yıl olduğu gibi bu yıl da iş dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan CHRO Summit, 16 Ekim’de Mandarin Oriental Bosphorus’ta düzenlenecek. İş dünyasının lider insan kaynakları yöneticilerini bir araya getirerek, sektördeki en son gelişmelere ve geleceğe dair stratejiler belirleme fırsatı sunacak. Aynı gün En Etkin 50 CHRO ödül töreni ise sektördeki başarılı CHRO’ların katkılarını kutlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x